Punktu masāža

Punktu masāža ir Ķīniešu tradicionāla ārstniecības metode, kura iedarbojoties uz ķermeņa bioloģiski aktīviem punktiem, regulē organisma darbību kopumā. Šo metodi pielieto slimību profilaksē un ārstēšanā. Punktu masāža palielina ārstnieciskās masāžas efektivitāti un nostiprina efektu, tāpēc vēlams šīs tehnikas kombinēt.

Austrumu medicīna pēta sakarības starp fizioloģiskiem un psiholoģiskiem procesiem cilvēka organismā un uzskata, ka tie nav atdalāmi viens no otra, kā tiek uzskatīts Rietumu tradicionālajā medicīnā.

Austrumu medicīna nosaka veselību kā bilanci starp Iņ un Jan, diviem pretējiem spēkiem, kas ir atkarīgi no organisma spējām adaptēties izmaiņām un atgūt sākotnejo stāvokli (Beinfield & Korngold, 1991).

Jebkura slimība ir Iņ un Jan līdzsvara zudums organismā.

Līdzsvars starp Iņ un Jan tiek panākts asins enerģijai (Qi) brīvi cirkulējot starp enerģētiskiem kanāliem jeb tīkla vadiem, kurus sauc par meridiāniem. Šie meridiāni jeb kanāli veido tīklu, kurš savieno ķermeņa virsmu ar iekšējiem orgāniem un iekšējām sistēmām. Ķermeņa virsma noteiktos punktos var signalizēt par iekšējiem traucējumiem un brīdināt par slimības attīstības gaitu (Wisen man & Feng, 1998). Iedarbojoties uz šiem punktiem, var ietekmēt meridiānu jeb iekšējo orgānu funkcionālo sistēmu, ko pēta refleksoterapija jeb akupresūra. Akupresūras punktos ir lielāka vielmaiņa, limfas un asins plūsma, līdz ar ko aktīvāka skābekļa absorbcija, lielāka hormonu, acetīlholīna koncentrācija, palielināta spiediena jūtība, elektriskais potenciāls ir lielāks un pretestība līdzstrāvai ir mazāka. Bioelektriski un siltuma parametri slimiem cilvēkiem šajos punktos atšķiras  (Пишель et al., 1989).

Akupresūra ir neinvazīva rentabla metode, kurai nav nepieciešamas nekādas iekārtas vai palīgmateriāli. Akupresūrai ir vēl mazāk potenciālo nelabvelīgo efektu nekā akupunktūrai (zilumi, sāpīgums, tirpšana, ja trāpa nervā). Katrs cilvēks vai medicīnas personāls var viegli iemācīties un pielietot akupresūras metodes, lai veicinātu savu vai cita pacienta veselību.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.