Ārstnieciskā teipošana

Medicīniskā teipošana ir ārstniecības metode, kas balstīta uz kinezioloģijas principiem, lai veicinātu organisma atveseļošanās procesu, ātrāku rehabilitāciju pēc traumas vai saites un muskuļu fiksāciju sporta sacensības laikā. Kinezioteips ir elastiskā līmlente no kokvilnas, ar ādai līdzīgu svaru un biezumu, ko var izstiept garumā līdz 140%. Viņš ir hipoalerģisks un ūdensizturīgs. Tiek līmēts pēc īpašas metodikas uz dažādām ķermeņa daļām, ietekmējot dažādus ķermeņa audus. Atkarībā no pielīmēšanas tehnikas var stimulēt vai atslogot konkrētus muskuļus, stiprināt muskuļu piestiprināšanas vietas pie kauliem, fiksēt ekstremitāšu mobilitāti, ietekmēt limfas atteci. Lai uzlīmētu teipu pareizi nepietiek paskatīties video no “youtube”. Piemēram, ja teips tiek līmēts pēc muskuļu metodikas, lai atslābinātu konkrētu muskuli, jāzina muskuļa piestiprināšanas vietas (muskuļa sākums un muskuļa beigas), muskuļu šķiedru virzienu, apkārtējo audu lokalizācija (asinsvadi, nervi utt.) un ir skaidri jāsaprot kādiem nolūkiem tiek līmēts teips. Kinezioloģijas teips nevar izārstēt, bet var atvieglot rehabilitācijas procesus pēc traumas vai dot atvieglojumu ikdienā uz noteiktu laiku. 

Nepareizi uzlikts teips var izsaukt limfas stāzi (tūsku), asinsrites cirkulāciju traucējumus un muskuļa nepareizu darbību, noslogojot traumētu vietu un pagarinot rehabilitācijas laiku.Kross teips

Teips, kurā parasti netic un nesaprot kā viņš darbojas. Kad saprot, tad parasti atkal netic, jo tik mazs plāksteris darboties tik efektīvi nevar!

Cross teips ir pašlīmējošs ūdens necaurlaidīgs plāksteris ar potenciālu starpību galos, kurš tiek līmēts uz saitēm, muskuļiem, bioloģiski aktīviem, akupunktūras, sāpes un triger punktiem. Zinot, ka muskulis saraujas dažādu potenciālu starpību dēļ, cross teips var ietekmēt konkrēta muskuļa darbību, jo tam ir sava polaritāte. Cross teips uzlabo asinsriti, limfas atteci, samazina sāpes, uzlabo locītavas mobilitāti, regulē muskuļu darbību, stabilizē elektromagnētiskās enerģijas plūsmu organismā enerģētiskos kanālos jeb meridiānos.


Sprandas teipošana

Teipošanas metode ļoti populāra starp ofisa darbiniekiem, kuriem nav laika iziet masāžas kursu, bet sasprindzinājums plecos ir ļoti liels, kura dēļ var veidoties arī galvassāpes, īpaši dienas beigās, Teips noņem lielu muskuļu saspringumu, atvieglo asins un limfas teci.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.